Od vzniku Darwinovy teorie přirozeného výběru už uteklo mnoho desetiletí. Byla však vždy propagována a propaguje se dodnes. Co je Velký třesk? V 19. století, kdy věda a výzkum byly hodně pozadu, nebylo těžké tvrdit, že se člověk vyvinul z opice. Vrstvy zemského povrchu nebyly ještě tak prozkoumány jako dnes a základy genetiky nebyly ještě známé. Teorie evoluce však vždy měla své zastánce i odpůrce. I v 19. století si lidé uvědomovali to, že podstata lidského vědomí se s touto teorií příliš neslučuje. Vždyť základem této teorie je náhoda; vše se tedy vyvíjelo náhodně, bez pomoci jakéhokoliv uvědomělého bytí. Jak tedy vzniklo lidské vědomí? Zastánci postupného vývoje tvrdí, že vědomí, svědomí i lidský talent v člověku vznikl prostě jen tak. A logické vysvětlení v 19. století neexistovalo.
Převrat ale nastal ve 20. století. Nálezy zkaměnelin přechodných typů člověka, o kterých si Charles Darwin byl naprosto jist, že budou v budoucnu nalezeny, se nenašly. Domnělé nálezy, které byly celá desetiletí brány jako pozůstatky předchůdců člověka, se ukázaly být podvrhem. Druhým přelomem ve 20. století byl objev genetiky, který prokázal, že i základní životní formy jsou velmi složité a jejich genetické složení je natolik stabilní, že nemohly vzniknout samy od sebe. Průzkumem se zjistilo, že buňky nejsou pouhými malinkatými nádobkami, naplněnými tekutinou, jak si představoval Charles Darwin, ale komplexními strukturami složenými z mnoha částí, které společně provádějí složité životní funkce.
Zásadní pro nevysvětlitelnost Teorie evoluce bylo také objevení DNA. Molekula DNA obsahuje veškeré informace o organismu a je natolik komplexní, že tvrzení, že vznikla náhodou, je prostě utopické. Podle teorie evoluce se jednodušší druh organismu mění v druhý, složitější a nový organismus získává další kosti, orgány i části těla. Genetický výzkum však podobné změny vylučuje. Na počátku Teorie evoluce stál přirozený výběr. Opomineme-li fakt, že i to, co mělo přežít či vymřít podle této teorie, nějak muselo vzniknout. Jedna věc je ale jistá. Teorie evoluce, aby mohla být brána v potaz, musí poskytnout důkazy toho, jak došlo k tomu, že se předchůdce člověka - lidoop, který měl silné čelisti, obrovské zuby a v případě nebezpečí mohl rychle utéct na čtyřech nohách, přeměnil v pomalého dvounohého tvora, jehož přirozená schopnost obrany je nicotná. Přidejme k tomu schopnost intelektu, mluvy, etiky i svědomí a máme spoustu nezodpovězených otázek. Velký třesk ani teorie evoluce nemají vysvětlení pro existenci lidské duše.
Jak by se mohla bytost, která má v sobě rytmus pro hudbu, která si dokáže vychutnat dobré jídlo, umí milovat druhé, touží prozkoumat sebe sama, vynalezla spoustu skvělých věcí, která dokáže řešit problémy, radovat se nad úspěchy, studuje a píše knihy, staví mrakodrapy a létá do kosmu a dokázala spoustu dalších úžasných věcí; jak by se mohlo stát, že by byla výsledkem náhod? Jaká reakce náhodných prvků by mohla člověka naučit, jak si zapamatovat důležité věci, jak učit druhé a vést celé národy, jak zakládat civilizace a plánovat co bude zítra? Jaký neúmyslný úkaz by dokázal naučit člověka logickému myšlení?
Od pradávných dob až do dneška existují dvě teorie vzniku člověka i celého vesmíru: teorie evoluce a vznik světa Stvořitelem. Co je podle vás logičtější?
,,On stvořil nebesa i zemi podle pravdy. On je vznešenější než vše, co k Němu přidružují. On stvořil člověka z kapky tekutiny, a hle, je z něho zjevný odpůrce. A stvořil také dobytek; ten vám poskytuje teplo i jiný užitek; a některá zvířata jíte. A je v nich pro vás krása, když je večer domů přivádíte a když je ráno vyháníte na pastvu." (17: 4-7)
,,A stvořil koně a muly a osly, abyste na nich mohli jezdit a jako zdroj krásy. A tvoří i to, o čem ještě nevíte." (17:9)