Představte si, že byste museli snést 450 - 500 vajíček a pak je uchovat v bezpečí. Jak byste to udělali? Ze všeho nejdřív vás asi napadne, že by bylo třeba zajistit, aby se vám vajíčka nepoztrácela. Bourec morušový to má vyřešené. Samička snáší několik set vajíček najednou a každé z nich je přivázané nitkou, kterou matka vylučuje podobně jako pavouk, k tomu předešlému.
Novorozené housenky si hned po vylíhnutí najdou bezpečné místo na větvičce a mateřskou nitkou se k ní přivážou. Pro dovršení svého vývoje potřebuje každá housenka vlastní kuklu. Tu si postaví tak, že začne vylučovat svou vlastní nitku, točí se kolem své osy a nitku namotává jednu vrstvu na druhou. Celý proces trvá 3 - 4 dny a housenka přitom udělá tisíce otáček a délka její nitky, kdyby se dala natáhnout, je 900 až 1500 metrů. Pak nastává proces metamorfózy, kdy se z housenky stane motýl.
Způsob, jakým samička bource morušového zajistí, aby se jí žádné vajíčko neztratilo; či chování maličké housenky, která nemá žáden rozum ani znalosti, se nedá vysvětlit teorií postupného vývoje. Vždyť schopnost samičky bource morušového vytvořit si vlastní provázek, na který si vajíčka přiváže, je zázrak! A to, že novorozeně housenky ví, že se má uchytit na větvi a umí vybrat to nejlepší místo, pak si zručně vyrobí kuklu a nakonec i vlastní způsob metamorfózy, jsou skutečně neuvěřitelné a nepochopitelné.
Můžeme tedy klidně říct, že přichází na svět s určitými znalostmi; že se to naučily už před narozením. Uveďme teď na ukázku jeden příklad. Co by se vám asi honilo hlavou, kdybyste před sebou měli novorozené dítě, které by se najednou postavilo, došlo ke své postýlce, natřepalo si polštář, upravilo peřinku a pak si lehlo? Potom, co by vás přešel prvotní šok, byste asi došli k názoru, že se tak narodilo; že tak bylo naprogramované. A bourec morušový na tom je stejně.
Tento fakt nás opět dovede ke stejnému zjištění: zvířata se rodí, chovají a žijí podle toho, jak o tom rozhodl Bůh, který je stvořil. ,,A Pán tvůj vnukl včelám: Udělejte si příbytky v horách a ve stromech a v mřížoví, které si postavili lidé." (14:68, 69) V tomto verši je zjeveno veliké tajemství ze světa živých tvorů. Tímto tajemstvím je myšleno to, že vše živé jedná podle Božího rozkazu a kráčí ke svému osudu. A proto včely vyrábějí med a motýl bource morušového zase hedvábí.
Symetrie motýlích křídel
Měli jste někdy možnost se podívat zblízka na motýlí křídla? Jsou obě úplně stejná. Motýli vypadají, jakoby na sobě měli umělecké dílo; jejich křídla mají rozmanité vzory, spousty malých i větších teček, různých tvarů i barev, ale obě půlky jsou úplně identické. Při podrobném prozkoumání pod lupou bychom zjistili, že všechny barvy, i na těch sebemenších tečičkách, jsou jedna od druhé jasně odděleny. Je tomu tak proto, že křídla tvoří tisíce malých různobarevných šupinek, které se částečně překrývají. Není úžasné to, že motýlí křídla, jejichž barvy jsou složeny z velkého množství různobarevných šupinek, tak malých, že nám připadají jako prášek, mají tak úžasnou symetrii a kontrast?
A nikdy nenajdete ani tu nejmenší chybičku na křídlech motýlů, i kdybyste shromáždili motýly z celého světa! Každý motýl je totiž stvořen s Boží DokonalostíNejlepším Umělcem!